Helikon Tex Patriot Heavy Fleecejacka Coyote UTGÅENDE

Funktionsjacka av hög kvalitet och stort användningsområde. Yttertyget är slitstarkt och man behöver inte vara rädd för att använda plagget som ett ytterlager. Fleece är luftigt och något vatten och vindavstötande. Kan även användas som värmetröja/förstärkningsplagg både i fält och till vardags.

Tre fickor med dragkedja på ärmarna. Två större bröstfickor samt en fika i ryggen för mössa/vantar eller liknande.

Åtdragbar i nederkant, ärmslut och hals. Förstärkta armbågar.
Fleecet väger 390 gram / m2.



>
StorlekBröstmåttLängd Fram (exkl. Krage)RyggÄrm mätt från armhålaÄrm mätt från axelsöm
XSmall10853665460
Small11456705561
Medium12059745662
Large12662785764
XLarge13064805966
XXLarge13667826167
XXXLarge14269836268

Alla mått är angivna i cm.

Pris: 499 kr

REALISATION! Ordinarie pris 899 kr -44% rabatt. Spara 400 kr

Gör ditt val här!

Bevaka slutsålda produkter via epost

Dessvärre har vi inte alla storlekar inne i lager. Om den aktuella produkten som du vill köpa inte finns i lager just nu, så kan vi skicka dig ett automatiskt mail när vi har fått in varan i lager (avser e-handeln). För att se våra butikers lagersaldon, se lite längre ned. Klicka på aktuell produkt nedan:

Lagersaldo i butikerna

Klicka här för att se lagersaldon för Stockholmsbutiken
Klicka här för att se lagersaldon för Göteborgsbutiken
Klicka här för att se lagersaldon för Malmöbutiken
Klicka här för att se lagersaldon för Slutarpsbutiken

Gilla produkten på Facebook

Viktig information

Leveranstid från 1-2 vardagar
Fraktkostnad från 39 kr
Privpak39 kr
Posten74 kr

Så räknas frakten ut

Artikelnummer: 17033

Produktfeedback

         Mattias Lars Kristian betygsatte 2017-07-04

         Simon skrev 2017-04-12 Grym kvalitet! Smarta fickor och inovativa lösningar

         Anders Thillman skrev 2016-02-11 Helt suverän jacka!

Skicka feedback kring produkten till vår produktavdelning